CoolZone & Radio HotStyle
Bun Venit! ...::: CoolZone :::... ~Welcome to www.coolzone.3xforum.ro~ Asculta LIVE Radio HotStyle cel mai bun post de radio cu cea mai buna muzica si cei mai tari dj. Tu Contezi !!! http://radiohotstyle.tk http://r-hotstyle.no-ip.biz:8989/listen.pls
Lista Forumurilor Pe Tematici
CoolZone & Radio HotStyle | Inregistrare | Login

POZE COOLZONE & RADIO HOTSTYLE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Angi pe Simpatie
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 52 ani
CoolZone & Radio HotStyle / ...::: Hot News :::... / Cel mai sensibil senzor foto din lume, pentru pozat stele Moderat de Dj.Killa
Autor
Mesaj Pagini: 1
aXXo_17
Moderator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 816
Īn deşertul Atacama din Chile, la 2.635 m altitudine, īntr-o zonă ce oferă peste 340 de nopţi fără nor pe an, se găseşte amplasat complexul Very Large Telescope (VLT) . Construit şi operat de European Southern Observatory, el este format din patru telescoape cu o apertură de 8,2 m. Pentru ele, o echipă de britanici a creat un senzor foto special, capabil de performanţe neegalate de vreun senzor din DSLR-urile de pe piaţă. Rezoluţia este poate cel mai slab punct al său, cei 240x240 de pixeli putānd stārni oricānd rāsete chiar şi printre posesori de camere foto mai vechi.



Nici  viteza de capturare a imginilor de 1500 cadre pe secundă  nu este senzaţională. Casio are īn oferta actuală modele capabile de 1200 fps şi 1000 fps. Calitatea imaginii este punctul forte al senzorului denumit CCD200. Pozele capturate cu el au de 10 ori mai puţin zgomot de imagine decāt cei mai performanţi senzori de piaţă. Camera ce va īncorpora senzorul minune se va numi Ocam şi va fi cea mai capabilă să urmărească stelele pe cerul īntunecat al nopţii.


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la