CoolZone & Radio HotStyle
Bun Venit! ...::: CoolZone :::... ~Welcome to www.coolzone.3xforum.ro~ Asculta LIVE Radio HotStyle cel mai bun post de radio cu cea mai buna muzica si cei mai tari dj. Tu Contezi !!! http://radiohotstyle.tk http://r-hotstyle.no-ip.biz:8989/listen.pls
Lista Forumurilor Pe Tematici
CoolZone & Radio HotStyle | Inregistrare | Login

POZE COOLZONE & RADIO HOTSTYLE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Anne98 25 ani
Femeie
25 ani
Buzau
cauta Barbat
27 - 52 ani
CoolZone & Radio HotStyle / ...::: Hot News :::... / Core i7, i5 si i3 Moderat de Dj.Killa
Autor
Mesaj Pagini: 1
aXXo_17
Moderator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 816


Intr-o incercare de a simplifica schema de denumire a procesoarelor sale desktop, Intel a anuntat ca va introduce doua noi marci: Core i5 si Core i3. Insa nu ne-a si explicat exact cum vor fi atribuite procesoarele celor trei categorii.

Mult timp s-a speculat ca viitoarele Lynnfield-uri vor purta numele de Core i5. Insa se pare ca nu va fi asa. Intel a spus ca aceste denumiri vor fi acordate in functie de performanta, si ca s-ar putea ca unele Lynnfield-uri sa fie incadrate sub gama Core i7. Insa daca repartitia se va face pe baza performantelor, vor avea nevoie si de o subimpartire dupa generatii sau familii.

Si asta pentru a evita situata in care un Core i5 lansat intr-un an este mult mai rapid decat Core i7-le anului trecut. Vechile procesoare vor ramane neredenumite, si vor disparea cu totul in timp. Dar daca tot vor doar trei categorii de procesoare, de ce au mai inventat si stelutele?..


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la